TELEWIZOR PLAZMOWY LG
TELEWIZOR PLAZMOWY LG

Top Plasma LG 50 PZ 950S

Złącza - tył

Cyfrowe wyjscie audio:1 (optyczne)
AV - wejście:Nie
HDMI/HDCP:2 - 1.4 ver.
RGB D-sub (15 pin):1
LAN:1
Scart Full/Half:1/-
PC audio:1
Component:1
RS-232C:1 (serwisowy)
RF - antenowe:2 (T/C, satelitarne)

Informacje ogólne

Pobór mocy (wg IEC62087), bez funkcji Eco:178 W
Wymiary-(szer. / wys. / głęb.)brutto:1330*822*330 mm
Wymiary-(szer. / wys. / głęb.)bez podstawy:1175.2*720.6*49.6 mm
Wymiary-(szer. / wys. / głęb.)z podstawą:1175.2*786.6*317.2 mm
Waga (bez podstawy/ z podstawą /brutto):28/32.5/36.6 kg

Inne

Obsługa sieci WiFi:Tak, USB Dongle w zestawie
Dekoder MPEG-4 AVC (H.264):Tak
Obsługa pilota Magic Motion:Tak, pilot w zestawie
Teletekst:do 2000 stron
Możliwość pracy jako telewizor bezprzewodowy:Tak (wymagany Wireless Media Box)
Dostęp do serwisów internetowych NetCast:Tak, wersja 2.0 (wymagane podłączenie do Internetu)
Obsługa DLNA:Tak

Cechy podstawowe

Wielkość ekranu (cale):50
Wbudowany tuner satelitarny:Tak
Rodzaj wyświetlacza:Plasma TV

Obraz

Certyfikat THX 3D:Tak
Rozdzielczość:1920x1080
Kąt oglądania:178 / 178 st.
Tryb fotograficzny:Tak
Tryby obrazu z certyfikatem THX:Kinowy, Jasne Pomieszczenie
Współczynnik kontrastu dynamicznego:5.000.000:1
Konwersja obrazu 2D do 3D:Tak (wejścia RF, HDMI /Component / RGB / AV / USB)
Typ okularów 3D:Migawkowe (synchronizacja radiowa, zasięg do 10m), 1 para w zestawie
Kreator obrazu:Tak
Filtr TruBlack:Tak
Tryb 3D:Aktywny
Tryb ekspercki według ISF:Tak

Dźwięk

Mono/Stereo/Dual:Tak/Tak/Tak
System dźwięku przestrzennego:Infinite 3D Surround
Dekoder Dolby Digital:Tak
Moc RMS:10W + 10W
Czysty głos II:Tak

Eco - Funkcje oszczędzania energii

Inteligentny system oszczędzania energii:Tak
Zawartość rtęci (mg):0
To urządzenie zawiera śladowe ilości ołowiu wyłącznie w komponentach, dla których nie istnieją alternatywne rozwiązania technologiczne, zgodnie z istniejącymi wyjątkami od dyrektywy RoHS.:TAK
Pobór mocy zgodnie z IEC62087 Ed. 2:178 W
Pobór mocy (stan czuwania) W:0,25
Inteligentny czujnik:Tak
Współczynnik luminancji (%):65

Złącza - bok

CI (Common Interface):1
USB 2.0:2 (JPEG, MP3, DivX HD)
HDMI:2 - 1.4 ver.
AV - wejście:1

 

Idealny obraz 3D w telewizorach plazmowych bez rozmyć , migotania i jakichkolwiek zakłóceń, lekkie i tanie okulary, możliwość oglądania trójwymiarowych efektów z prawie każdego miejsca w pokoju to wszystko dzięki najnowszej linii telewizorów LED z technologią LG CINEMA 3D. Już czas wprowadzić nowy standard technologii 3D znany widzom jedynie z kina, ale w lepszej jakości! Dzięki nowym rozwiązaniom LG, zmieni się sposób oglądania domowej rozrywki w trzecim wymiarze. Telewizor dotykowy przenosi wszystkie fascynujące zalety wyświetlaczy dotykowych, komputerów i Internetu do świata telewizorów, oferując bardzo ciekawe funkcje oraz programy na nowo definiujące korzystanie z telewizora. Wyjątkowo bogaty wybór opcji rozrywki w telewizorach dotykowych będzie szczególnie atrakcyjny dla rodzin

Okulary LG 3D bez efektu migotania

Idealny obraz 3D w telewizorach LG CINEMA 3D powstaje dzięki zastosowaniu nowej technologii polaryzacyjnej FPR (Film-type Patterned Retarder) polegającej na nałożeniu na matrycę specjalnego filtru, umożliwiającego wykorzystanie okularów polaryzacyjnych do uzyskania efektu 3D. Dzięki temu widz ma znacznie większy komfort oglądania treści w trzecim wymiarze niż w przypadku technologii aktywnej 3D wykorzystującej okulary migawkowe. Dzięki LG CINEMA 3D wyświetlany obraz jest całkowicie pozbawiony efektu migotania, a co za tym idzie nie powoduje efektów ubocznych jak np. ból oczu, zawroty głowy czy nudności. Zaletą nowej technologii LG jest możliwość generowania nieograniczonej ilości klatek obrazu na sekundę, zapewniając doskonałą płynność ruchu niedostępną przy technologii aktywnej. Telewizory LG Cinema 3D z systemem TruMotion 400Hz w dalszym ciągu wyświetlają obraz 3D z częstotliwością 400Hz, podczas gdy analogiczny TV z technologią aktywną wyświetla obraz o częstotliwości jedynie 50 lub 60 Hz. Rozwiązanie eliminacji efektu migotania zostało dodatkowo poświadczone certyfikatem jakości 2 uznanych organizacji badawczych i certyfikujących - Intertek oraz TÜV.

Koniec przerywanych akcji

Okulary LG pozbawione są wszelkich części elektrycznych, w tym baterii. Nie generują one fal elektromagnetycznych i nie trzeba martwić się o ich ładowanie w przeciwieństwie do okularów w technologii aktywnej. Dzięki temu obraz 3D nie zniknie w najmniej nieoczekiwanym momencie, gdy rozładuje się bateria. Co więcej okulary LG nie wymagają synchronizacji z ekranem, dzięki czemu żaden z domowników przechodzących przed telewizorem nie zakłóci odbioru obrazu 3D, co może nastąpić w przypadku technologii aktywnej 3D. Wykorzystywane w technologii LG CINEMA 3D okulary polaryzacyjne są proste, niedrogie i lekkie w porównaniu do kosztownych i skomplikowanych okularów migawkowych. Ich koszt to zaledwie 30 zł, a waga to jedynie 16 gram.


3D na leżąco z całą rodziną? Po raz pierwszy to możliwe!

Dzięki technologii LG CINEMA 3D może zmienić się sposób oglądania rozrywki w trzecim wymiarze. Zapewnia ona bowiem znacznie szerszy kąt widzenia obrazu 3D niż w przypadku technologii aktywnej. Teraz widzowie mogą zrelaksować się przed telewizorem w dowolnych pozycjach, a przede wszystkim komfortowo położyć na kanapie bez potrzeby siedzenia na wprost ekranu, co jest potrzebne w przypadku aktywnej technologii 3D. Dodatkowo szeroki kąt widzenia pozwala oglądać obraz 3D w większym gronie rodziny czy przyjaciół, a nie w towarzystwie 1 czy 2 osób. Dodatkowo sprzyja temu wyjątkowo niska cena okularów polaryzacyjnych, dzięki czemu widzowie mogą kupić dowolną ilość okularów LG bez ponoszenia wysokich kosztów.

Koniec problemów z kontentem 3D

LG zadbało również, aby zażegnać problem z dostępnością treści 3D na rynku i wyposażyło najnowsze telewizory LG CINEMA 3D w możliwość konwersji zwykłego obrazu 2D na doskonałej jakości obraz 3D w czasie rzeczywistym. A więc bez względu na to czy widz podłączy zwykły sygnał antenowy, DVD czy też odtwarzacz Blu Ray – jednym przyciskiem na pilocie może wybrać opcję konwersji na 3D i przenieść całą rodzinę w trzeci wymiar. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym algorytmom konwersji, działającym również w przypadku wyświetlania zdjęć (.JPG) Dzięki temu najzwyklejszy film emitowany w telewizji, mecz piłki nożnej czy codzienny serial mogą stać się rozrywką z efektami trójwymiarowymi znanymi tylko z kina. Dodatkowo widzowie mogą samodzielnie w szybki i intuicyjny sposób wybrać głębię trójwymiarowych efektów na 20 możliwych poziomach. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

Zawsze idealny obraz

Telewizory z technologią CINEMA 3D wykorzystują panele LED z podświetleniem Nano Full LED lub LED Plus/LED, zapewniając doskonałej jakości klarowny i wyraźny obraz. Dodatkowo zastosowanie okularów polaryzacyjnych 3D pozwoliło na uzyskanie obrazu 3D o jasności 170 nitów czyli znacznie jaśniejszego niż w przypadku technologii aktywnej 3D. Wprowadzony przez LG parametr Motion Clarity Index (MCI) określa zdolność telewizora do udoskonalania płynności obrazu i eliminacji rozmycia obiektów w ruchu (MCI 600Hz dla modeli LW570S), uwzględniając systemy generowania dodatkowych klatek, skanowania podświetlenia i Local Dimming czyli ilości niezależnych stref podświetlenia.

TV CINEMA 3D są Smart

Większość TV CINEMA 3D posiada wbudowane funkcje Smart TV firmy LG, które umożliwiającą nowy sposób zarządzania dostępnymi treściami przy wykorzystaniu panelu Home Dashboard, pilota Magic oraz dostępu do portali internetowych, międzynarodowych i lokalnych serwisów oraz aplikacji i gier online. Dzięki funkcjonalności Smart Share (poprzez DLNA) – użytkownicy mają możliwość dzielenia się filmami, muzyką i zdjęciami umieszczonymi w sieci lokalnej, na komputerze czy telefonie komórkowym. Całość sterowana jest w inteligentny sposób specjalnym pilotem Magic, reagującym na ruchy dłoni, który działa jak mysz komputerowa. Użytkownik, wskazując i klikając pilotem na ikony, może dowolnie uruchamiać funkcje TV.

Tryb dotykowy w telewizorach plazmowych

Użytkownicy mogą uaktywnić tryb dotykowy po naciśnięciu jednego przycisku na pilocie zdalnego sterowania, natomiast sam interfejs jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. W trybie dotykowym użytkownicy mogą uzyskać dostęp do plików utworzonych na komputerze, a następnie pracować na nich, edytować i przenosić zawartość w różne miejsca na ekranie. Telewizor obsługuje jednocześnie dwa pióra, których akumulatory można ładować za pośrednictwem portów USB znajdujących się na tylnym panelu telewizora. Przy użyciu innowacyjnego pakietu oprogramowania początkujący artyści mogą rysować bezpośrednio na ekranie, a następnie zapisywać rysunki w formie plików do dalszej edycji lub w celu zastosowania różnych efektów. Jeśli do komputera podłączona jest drukarka, użytkownicy mogą również wydrukować swoje „dotykowe” arcydzieła. Bardziej zaawansowane funkcje oprogramowania to galeria z wbudowaną opcją pokazu slajdów, kalendarz rodzinny i cyfrowa ramka na zdjęcia, pozwalająca użytkownikom wstawić swoje prace w dowolnie wybraną oprawę. Telewizor dotykowy umożliwia również uzyskanie połączenia z Internetem w celu pobrania aplikacji. Telewizor dotykowy wyposażony jest w ochronną taflę odpornego na zarysowanie szkła na matrycy, funkcję wyświetlania obrazu w systemie RGB oraz jasność zoptymalizowaną pod kątem wyrazistości obrazu. Komfort wizualny jest jeszcze większy dzięki funkcji automatycznej kontroli ostrości oraz nasycenia kolorów. Ze stylową obudową TruSlim Frame współgra przyciągająca wzrok czteronożna podstawka, zaprojektowana z myślą o zapewnieniu większej stabilności chroniąca użytkowników przed przewróceniem telewizora podczas korzystania z trybu dotykowego. Oznacza to nie tylko wspaniałą zabawę z ekranem dotykowym, lecz również jest gwarancją bezpieczeństwa.

   
 
Kontakt
Reklama